Etapy budowy

Budowa domu kopułowego w technologii Mitra Tech składa się z kilku etapów. Choć cały proces trwa znacznie krócej niż budowa tradycyjnego domu, należy zastosować się do wytycznych projektowych. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się, jak przebiegać będzie budowa Waszego wymarzonego domu kopułowego , zachęcamy do zapoznania się z poniższymi slajdami.

Zbrojenie płyty fundamentowej

Po zdjęciu warstwy gleby organicznej przystępujemy do ustawienia pierścienia formy zewnętrznej w celu ułożenia prętów zbrojeniowych na odpowiednim dystansie i wylaniu betonu wodoszczelnego. Na tym etapie również układamy wyprowadzenie instalacji budynku.

Wylewanie płyty fundamentowej z betonu C20/25

Każda płyta jest starannie wibrowana aby konsystencja była jednorodna.

Beton C20/25 to materiał o średniej wytrzymałości, który składa się z cementu, piasku, kruszywa i wody w odpowiednich proporcjach. Jest to beton o parametrach odpowiadających wymaganiom konstrukcyjnym dla fundamentów, co oznacza, że jest wystarczająco wytrzymały, by utrzymać ciężar budynku.

Struktura naszego pianobetonu

Tak w powiększeniu wygląda struktura mieszanki naszej receptury. Widoczne są pęcherzyki powietrza, które zapewniają dobrą izolację cieplną budynku kopułowego.

Wylewanie części podłogowej

Opracowaliśmy metodę, która nie wymaga układania dodatkowych warstw izolacji.

Zadanie to ze względu na specyfikę budowy kopuły, wymaga nieco innych technik i narzędzi. Przed rozpoczęciem wylewania, powierzchnia jest odpowiednio przygotowana.

Ustawienie formy wewnętrznej i odlew ścian

Na tym etapie ustawiamy w odpowiednim dystansie formę wewnętrzną na odlanej wcześniej podłodze z pianobetonu. Na wysokości 2,20 m konstruowany jest wieniec umożliwiający wykonanie otworów w dowolnym miejscu bez montażu nadproży.

Montaż wyższej części szalunku

Montaż wyższej części szalunku w domu kopułowym wymaga specjalistycznych umiejętności i narzędzi, ponieważ kopuła ma niestandardową formę i konstrukcję. Oprócz doświadczenia, mamy także bogato wyposażone zaplecze techniczne, dzięki któremu prace przebiegają szybko i sprawnie.

W celu odlania budynku kopułowego należy ustawić wyższe partie formy.

Zakończenie procesu odlewania budynku

Rozszalowanie formy

W zależności od warunków atmosferycznych i fachowej oceny inżyniera, przystępujemy do rozbierania elementów formy.

Stan surowy otwarty

Stan surowy otwarty po wykonaniu ręcznym otworów wg. Projektu.

Prace wykończeniowe architektury zewnętrznej

Prace wykończeniowe architektury zewnętrznej polegają na montażu okien, wykonaniu elementów architektury zewnętrznej, wyrównaniu powierzchni, ułożeniu tynku i pokryciu budynku specjalną farbą wodoszczelną.

Zakończenie stanu deweloperskiego