Nasza misja

Naszą misją jest oferowanie ludziom możliwości samodzielnego budowania budynków optymalnych, energooszczędnych, obsługiwanych zdalnie oraz ekonomicznych w utrzymaniu w jak najprostszy i najszybszy sposób za pomocą naszych narzędzi. Technologia Mitra Tech stwarza klientom niepowtarzalną możliwość samodzielnego tworzenia wyjątkowych budynków monolitycznych (np. domy kopułowe), wyróżniających się nie tylko wyjątkową architekturą, ale również nowoczesnymi instalacjami przyszłości, które pozwolą na niski lub zerowy koszt utrzymania.

Architektura ma na celu zaspokojenie potrzeb fizycznych, ekonomicznych, osobistych i społecznych człowieka. Powinna zaspokajać także potrzeby duchowe, co jest zazwyczaj pomijanym aspektem. Mitra Tech w swoich projektach łączy wiedzę z zakresu inżynierii, budownictwa, ekologii i architektury organicznej przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Takie podejście gwarantuje najbardziej korzystny i optymalny efekt zarówno dla człowieka jak i natury. Pracujemy również nad nowymi projektami w oparciu o biogeometrię. Kopuła świetnie wpisuje się w zasady biogeometrii. Projektując w budynku dodatkowe formy geometryczne, zgodne z tą nowoczesną nauką, możemy wprowadzić równowagę energetyczną do przestrzeni w której żyjemy.

Architektura organiczna rozwijała się od początku XX wieku, a swój największy rozkwit miała w latach 50. i 60. Zakładano wówczas iż dążąc do odnalezienia kształtu, nie zaś do sztywnej formy, będziemy w większej zgodzie z naturą. Zwolennicy architektury organicznej argumentowali, że jest ona skierowana na potrzeby człowieka i oparta na naukowym pojmowaniu świata, jednocześnie wypływa z żywotnych prądów natury, a nie jest kreślona od linijki. Idea ta jest mocno widoczna w naszych projektach.

Od wieków to właśnie kula uważana jest za kształt idealny. Dużo mówi się również o lepszej energii i komforcie życia w budynkach kopułowych. Taki dom mieszkalny może okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, ceniących sobie sferę duchową i nie bojących się stawiać na nowoczesne rozwiązania w budownictwie.

Tworzenie wyjątkowych projektów miejsc, opartych na harmonijnym wkomponowaniu w krajobraz monolitycznych kopuł produkowanych przez naszą firmę, jest naszą największą pasją. Głównym celem Mitra Tech jest zapoznanie ludzi z nowoczesną technologią budowy budynków za pomocą odlewu przy użyciu formy. Jest to technologia przyszłości, która ma szansę zrewolucjonizować rynek nowoczesnego budownictwa.

Tworzenie z prostego rzeczy skomplikowanych jest dość powszechne, natomiast tworzenie prostego z rzeczy skomplikowanych jest kreatywnością” — Charles Mingus

 

Dane

REGON: 388604310
NIP: 5993255592

69-220 Ośno Lubuskie

ul. Jeziorna 2 

Zadzwoń do nas

(+48) 724 924 042

Napisz do nas

office@mitratech.pl